Sylwester w Paryżu

Jak już wspominałam w poprzednim poście, wyjazd do Paryża był moim marzeniem od wielu lat. Po kilku dniach w mieście Miłości, śmiało mogę stwierdzić, iż to miasto przeszło moje najśmielsze oczekiwania i tym samym stało sie moim ulubionym miastem w Europie.

Wcześniej moim ulubionym miejscem w Europie była Barcelona, która nadal uwielbiam, aczkolwiek spacerujac po paryskich uliczkach czułam to ”coś”, czego dawno nie czułam w żadnym miejscu. W Paryżu podobało mi się praktycznie wszystko – architektura, jedzenie, restauracje, dekoracje, atrakcje turystyczne i pięknie ubrane kobiety. To miasto ma w sobie tyle elegancji jak żadne inne! Dlatego też planuje już kolejny wyjazd na wiosnę. Nie mogę się doczekać!

Nigdy też nie sądziłam, ze będę miała okazję spędzić ostatnia noc roku w tym właśnie mieście. Sylwester w Nowym Jorku był cudowny, londyńskie fajerwerki również zrobiły na mnie duże wrażenie, aczkolwiek nic nie przebije widoku migającej wieży Eiffla o północy, który ogładąłam dwa dni temu. To było coś naprawdę niesamowitego!

Aby szampańsko przywitać Nowy Rok 2017 zdecydowaliśmy sie na rejs po Sekwanie. Proszę wierzcie mi, Paryż ze statku w nocy, kiedy wszystko jest oświetlone, wygląda jeszcze piękniej! Pomimo minusowej temperatury, atmosfera była naprawdę rozgrzewająca, a widoki niesamowite. Nigdy nie zapomnę tego momentu, kiedy wybiła północ, ludzie zaczęli śpiewać, radośnie witając Nowy Rok, a w tle błyszcząca wieża Eiffla. Coś pięknego!

Sam rejs statkiem był świetnym pomysłem. Oglądanie paryskich atrakcji ze statku w nocy, gdzie wszystko jest pięknie oświetlone to czysta przyjemność. Paryż noca jest prześliczny i taki romantyczny!

Na pokładzie spotkałam przemiłe starsze małżeństwo z Australii ( myślę, że mieli około 60 lat). Zdecydowali się przyjechać do Paryża na Sylwestra, aby poczuć tę atmosferę i podziwiać pięknie oświetlone miasto. Uwielbiam takich ludzi! Wyglądali na bardzo szczęśliwych i zakochanych. Z zaciekawieniem przyglądali się każdemu miejscu, które mijaliśmy. Mam nadzieję, że ja też w tym wieku znajdę siłę i chęci na takie podróże!

Po rejsie, który skończył się około pierwszej w nocy, udaliśmy się na mała wycieczkę nocą, podziwiając Paryż z samochodu i oczywiście tłumy ludzi świętujacych Nowy Rok. Naszym celem było Montmarte, aby zobaczyć Paryż z góry, ale niestety kiedy tam dojechaliśmy okazało się, że wszystkie światła zostały wyłączone w Paryżu i było ciemno. Nic straconego! Sama droga przez centrum Paryża do tego miejsca była już wyjątkowa.

Kanapki z kawiorem i francuskim pasztetem zrobione przez Geoffrey! Palce lizać!

 IMG_0604

HAPPY NEW YEAR EVERYONE!

2 thoughts on “Sylwester w Paryżu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *