Stworzyłam swój planer! Sprzedaż już od grudnia. Kupon rabatowy dla zainteresowanych!

Przychodzę dziś do Was podzielić się z Wami czymś, nad czym pracowałam ostatnie dwa miesiące, i z czego się ogromnie cieszę!

Kilka dni temu zakończyłam najfajniejszy projekt nad jakim do tej pory pracowałam.

Stworzyłam swój pierwszy fizyczny produkt – PLANER!!!

Ale może od początku (skaczę z radości jak to piszę więc proszę wybaczcie mi chaos jaki może tu panować :D)

DLACZEGO STWORZYŁAM PLANER?

Notatniki, kalendarze, planery, to-do listy i tego typu rzeczy są ze mną odkąd pamiętam. Zawsze miałam tego mnóstwo. Gorzej było z faktycznym korzystaniem z tych dobroci.

Parę lat temu zauważyłam, że potrzebuję naprawdę czegoś, co pomoże mi planować swój dzień, zapisywać zadania do zrobienia, coś, co przede wszystkim pomoże mi zwiększyć produktywność. Więcej robienia, mniej gadania czy zapisywania!

Przetestowałam chyba wszystkie możliwe opcje (planery) na rynku, ale z żadnego nie byłam w 100% zadowolona. W tym roku znalazłam planer, który się naprawdę dobrze sprawdzał i do dziś go bardzo lubię, ale brakowało mi tak kilku rzeczy, takich jak na przykład zapisywanie spotkań, czyli taki codzienny plan dnia. Musiałam nosić dwa kalendarze ze sobą, co ostatecznie nie sprawdzało się ani trochę.

Parę miesięcy temu postanowiłam więc, że stworzę własny planer, który będzie idealny dla mnie, i tym samym –  mam nadzieję –  spodoba się również innym. 

Od początku mniej więcej wiedziałam co chcę, abym w moim planerze się znalazło. Dziś opowiem Wam o tym i przybliżę, jak mniej więcej wygląda strona główna i tym samym najważniejsza strona planera.

Oto ona:

CO ZNAJDUJE SIĘ W PLANERZE:

Zależało mi na samodzielnym wpisywaniu dat, dzięki czemu mogę zacząć pracę z planerem kiedy chcę, na przykład od czerwca i nie mam poczucia, że pół roku (od stycznia do czerwca) będzie puste w moim planerze. Jeśli zakupisz planer w czerwcu, zaczynasz od czerwca, jeśli we wrześniu, zaczynasz od września – żadna kartka się nie marnuje!

Zależało mi również na tym, aby rozpoczynać dzień od motywującego cytatu – każdego dnia inny. I to również znajduje się w moim planerze. Bardzo, ale to bardzo to lubię!

Kolejną i tym samym najważniejszą częścią planera są ZADANIA. A raczej najważniejsze zadanie dnia (MY MOST IMPORTANT TASK OF THE DAY). Jest to zadanie, które koniecznie musi być wykonane danego dnia. Jeśli tego dnia mogłabym zrobić tylko jedną rzecz, to co by to było? Które zadanie, a raczej jego wykonanie, przyniosłoby największe rezultaty i satysfkację tego dnia? Zwykle jest to zadanie, które najmniej mamy ochotę robić  – jest dla nas najtrudniejsze do wykonania.

Czytaliście ”Zjedz te żabę” Briana Tracy? O taka żabę w tym zadaniu chodzi! 🙂

SECONDARY TASKS – to zadania, do których przechodzimy dopiero wtedy, kiedy najważniejsze zadanie dnia zostanie wykonane. Są to równie ważne zadania, ale nie aż tak ważne jak MOST IMPORTANT TASK OF THE DAY.

OTHER TASK – do tych zadań przechodzimy dopiero wtedy, kiedy wszystkie powyższe zostaną wykonane. Są to zadania, których wykonanie sprawi, że nasz dzień będzie jeszcze lepszy!

TARGET – ACTUAL – Bardzo istotne jest dla mnie to, aby zapisać, ile czasu chcę, aby jakieś zadanie mi zajęło, a następnie zapisać, ile faktycznie czasu mi na nie zeszło. Czy tyle co planowałam, czy mniej, czy może więcej.

Dzięki temu na koniec dnia wiem, czy wyrabiam się w swoich normach czasowych, czy raczej nie i muszę coś z tym zrobić.

Kolejna rzecz, której nie może zabraknąć w moim planerze to plan dnia, czyli SCHEDULE. Miejsce do zapisania spotkań, wizyt u lekarza, fryzjera, a w moim przypadku też godzin spotkań z moimi uczniami i klientami.

10 MINUTES TASKS – tutaj zapisuje wszystkie tak zwane szybkie zdania, które mogę wykonać w ciągu 10 minut w ciągu dnia. Na przykład, wstawić pranie, zadzwonić do babci, iść na pocztę itd. Dzięki temu nic nie wyleci mi z głowy!

NOTES – to miejsce na nasze notatki, przemyślenia, inspiracje. Ogólnie mówiąc wszystko, co nam przyjdzie do głowy i o czym nie chcemy zapomnieć.

Ostatnie sekcja w kalendarzu to takie podsumowanie dnia. 

PRODUCTIVITY SCORE – służy do określenia jak produktywni byliśmy tego dnia.

1 – oznacza niską produktywności ( niewiele zadań wykonaliśmy, z tych które zapisaliśmy)

10 –  wysoka produktywność – wszystkie zadania wykonane!

BEST THINGS ABOUT TODAY – to miejsce przeznaczone jest do zapisania miłych rzeczy z naszego dnia. Za co jesteśmy wdzięczni danego dnia, co miłego nam się przytrafiło? Co chcielibyśmy zapamiętać? Obiad z przyjaciółka? Zakup nowej torebki, a może udanego spotkanie z klientem? Zbyt często zapominamy o takich rzeczach, niewiele z nas pisze pamiętnik, a kilka słów zapisanych tutaj pozwoli nam zapamiętać, co miłego nas spotkało i uśmiechnąć się do samych siebie, kiedy po miesiącu do tego wrócimy.

NAZWA PLANERA I CEL

10 MINUTE PLANNER – planer będzie nosił nazwę – 10 MINUTE PLANNER. Dlaczego? Ponieważ tylko tyle potrzeba aby w pełni zaplanować swój dzień.

Planer ma za zadanie zwiększyć naszą produktywność poprzez skupienie się na 5 najważniejszych zadaniach dnia. Skupiamy się na zadaniach zamiast  na zapisywaniu długich TO-DO LIST, które prawie nigdy i tak nie zostają skończone, bo zwyczajnie jest tam tego za dużo, a i tak nie jesteśmy w stanie wszystkiego wykonać.

Często zapominamy też określić naszych priorytetów i tym samym zaczynamy robić mało istotne zdania z naszych list. Rezultat jest taki, że na koniec dnia najważniejsze rzeczy, które mieliśmy zrobić nie zostają wykonane, a my czujemy się bardzo niezadowoleni z siebie. Jestem pewna, że znacie to uczucie. Ja je dobrze znam.

Dzięki planowaniu tylko 5 zadań, a w tym JEDNEGO NAJWAŻNIEJSZEGO, możecie być pewni, że na koniec dnia będziecie z siebie bardzo dumni. Nie macie pojęcia jak zwiększyła się moja produktywność po zastosowaniu tego ”systemu”    

DODATKOWE INFORMACJE O PLANERZE

Jak widzicie na załączonym zdjęciu, planer utrzymany jest w minimalistycznym stylu, bez kwiatków i różnych dodatków – zapychaczy. Zależało mi na tym, aby był elegancki i prosty w odbiorze.

Strona, którą tu widzicie to główna strona planera, oczywiście znajdziecie w nim o wiele, wiele więcej.

CO JESZCZE ZNAJDZIESZ W PLANERZE?

Na przykład planowanie tygodnia, podsumowanie tygodnia, miejsce na zapisywanie swoich celów, kalendarz, plan miesiąca oraz dodatkowe miejsce na notatki.

W JAKICH JĘZYKACH BĘDZIE PLANER?

Planer będzie w języku angielskim oraz polskim. Pierwszy nakład, który będzie dostępny już w grudniu  w język angielskim. Kolejny, w języku polski, w styczniu.

FORMAT I KOLORY

Planer ma format B5 wersja ksiażkowa i będzie miał ok. 300 stron. Nie będzie ani za duży ( i ciężki), ani za mały.

Co więcej, planer będzie w dwóch kolorach. Pudrowy róż – bardzo kobiecy. Czarny – zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Na pewno nie będziecie wstydzić się wyciągnąć go na żadnym spotkaniu!

Produkcja planera odbywa się w Polsce, nie w Chinach. Bardzo zależało mi na tym, aby był to produkt polski, z dobrej jakości papieru oraz z naprawdę dobrą okładką, która nie zniszczy się, kiedy będziemy go nosić w torebce.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ PLANER?

Planer będzie można kupić w Polsce, Anglii oraz Stanach (na Amazonie). W przyszłym roku również pojawi się na niemieckim Amazonie.

Cena – nie została ostatecznie ustalona, zależy od kosztów produkcji. Jednakże będzie wahać się pomiędzy £20 a £23. W Polsce nie przekroczy 100 zł. 

Jeśli wszystko dobrze pójdzie przedsprzedaż rozpocznie się 1 grudnia.

Około 10 grudnia planer będzie gotowy do wysyłki na terenie Polski i Anglii. Nie możemy obiecać, że przed końcem roku dotrze do USA – niestety.


Kochani, ja jestem zakochana już w swoim planerze i mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu.

DARMOWY PLANER DO DRUKU

Jeśli ktoś chciałby korzystać z takiego systemu planowania, ale cena może być dla niego za wysoka, nie ma problemu – postaram się udostępnić Wam tę stronę do druku. Każdy będzie mógł sam sobie wydrukować i nadal korzystać! Jestem pewna, że naprawdę Wam to pomoże w organizacji czasu i dnia  🙂   

Jesteście ciekawi jak będa wygladać inne strony planera? Dziś mogę Wam zdradzić jak wyglada strona do zapisywania naszych celów. Oto ona:

PROŚBA DO WAS!

Mam również do Was mała prośbę. Zanim zapadnie ostateczna decyzja chciałabym zapytać Was o zdanie.

Mianowicie, dziś na FB, kiedy poprosiłam innych o opinie. Co bardzo mnie ucieszyło to przemiły feedback jaki otrzymałam. Zainteresowanie było ogromne! Popatrzcie sami:

Tak się cieszę, że mój planer spodobał się innym!

Okazało się również, że niektórym osobom w planerze jest za mało miejsca na notatki. Chciałabym zapytać Was, czy Wy również macie takie odczucie? Chcielibyście mieć więcej miejsca na własne notatki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Jeszcze mam parę dni, aby wprowadzić zmiany : )

Napiszcie proszę, która wersja bardziej się Wam podoba!

WERSJA 1

WERSJA 2

Będę ogromnie wdzięczna, jeśli weźmiecie udział w krótkiej ankiecie dotyczącej planera. Mam do Was kilka pytań zanim planer pójdzie do druku! A to już w tym tygodniu! : )

ANKIETA

KUPON RABATOWY NA 10 MINUTE PLANNER!

Zachęcam Was również do wpisywanie się na listę mailingową, jeśli jesteście zainteresowani zakupem i chcielibyście wiedzieć, kiedy planer będzie w sprzedaży. Dostaniecie informację na e-maila jako pierwsi.

Co więcej, pierwsze 50 osób z listy mailingowej dostanie na planer 20 % rabatu i darmową wysyłkę, a wszystkie inne osoby, które zapiszą się na listę otrzymają darmową wysyłkę i coś jeszcze – ale to już niespodzianka!

13 thoughts on “Stworzyłam swój planer! Sprzedaż już od grudnia. Kupon rabatowy dla zainteresowanych!

  1. bardzo mi się podoba tylko dlaczego nie ma od razu w jezyku polskim? W grudniu zazwyczaj kupujemy kalendarze i planery, raczej nikt nie bedzie czekał na polski nakład tylko kupi inny

  2. Świetny pomysł z tym głównym celem. Znam to z doświadczenia, że zawsze zaczynam od najmniej ważnych ( i zazwyczaj najłatwiejszych) zadań, a to najważniejsze omijam. I później złoszcze się na siebie, że się nie udało!

  3. Świetnie zaprojektowałaś poszczególne strony. Chwilę już szukam idealnego plannera i wciąż mi czegoś brakowało albo jakieś opcje nie pasowały.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *