Kalifornia-> Nevada-> Arizona-> wycieczka na WIELKI KANION

Cud natury

Kolorowa dziura w Ziemi wyrzeźbiona przez rzekę

Chyba nikomu nie muszę mówić o czym mowa? 

Grand Canyon, czyli Wielki Kanion!

Zobaczenie Wielkiego Kanionu było najwyżej na mojej liście miejsc na świecie, które marzyłam zobaczyć. Zawsze, gdy widziałam jego zdjęcia w internecie, byłam pod wielkim wrażeniem. Nie mogłam sobie wyobrazić, jak to będzie, kiedy już się tam znajdę i zobaczę ten cud natury na żywo. Dlaczego akurat Wielki Kanion a nie na przykład słynne Las Vegas? Ponieważ od zawsze bardziej fascynowało mnie to, co stworzyła natura, a nie człowiek. I tym razem natura nas ani trochę nie zawiodła.

W końcu nadszedł ten wielki dzień….

Kiedy tylko dojechaliśmy i zobaczyłam ten widok, napłynęły mi łzy do oczu. Ciężko było wydusić jakieś słowa. Kilka minut spędziłam nad Wielkim Kanionem w ciszy, patrząc przed siebie. Podziwiając go z niedowierzeniem, że tu jestem. Nie wierząc własnym oczom, nie pojmując, że coś takiego istnieje. Nie mogłam uwierzyć, że nie patrzę w pocztówkę tylko na coś prawdziwego – na cud – który stworzyła natura. Kilka razy musiałam dotknąć czegokolwiek, co było przede mną, aby ocknąć się i uwierzyć, że to jest prawdziwe. Przez kilka minut czułam niesamowite wzruszenie, łzy spływały mi po policzkach i nawet nie chciałam nad nimi zapanować. Nie chciałam, aby ta chwila się skończyła.

Piękno i niepowtarzalność tego miejsca jest nie do opisania, trzeba doświadczyć tego na własnej skórze… Dla mnie to nie był tylko widok Wielkiego Kanionu. To był moment wzruszenia również z tego powodu, iż zdałam sobie sprawę, że…TU JESTEM. Że widzę to na własne oczy i że spełniłam swoje kolejne, tak ważne marzenie. Mimo iż miało to miejsce kilka lat temu, pamiętam ten moment, jakby był wczoraj…

Ale może zacznijmy od początku!

Wycieczkę na Grand Canyon mieliśmy zaplanowaną od jakiegoś czasu. Nasza grupa wycieczkowa składała się z pięciu osób: Ania, Iga, Magda, ja i jeden rodzynek – Daniel 🙂

Z San Diego wyruszyliśmy w stronę Las Vegas. Podróż minęła całkiem przyjemnie. Widoki dla mnie były zachwycające, choć wiele osób uważa, że droga z Kalifornii do Las Vegas to tylko puste drogi i pustynia.

W Vegas spędziliśmy parę godzin na zwiedzaniu i odpoczynku. Ponieważ był to nasz kolejny raz w Las Vegas, nie czuliśmy żadnej presji, by zobaczyć jak najwięcej. Celem był wypoczynek, miło spędzony czas no i pamiątkowe zdjęcie!

Następnego dnia rano wyruszyliśmy w drogę! Na początek zahaczyliśmy o jedno – myślę, że wielu z Was znane miejsce – Zaporę Hoover Dam. Nie robi takiego wrażenia, jak Wielki Kanion, ale to wciąż coś niesamowitego! Popatrzcie sami.

Kolejne parę godzin spędziliśmy w samochodzie zmierzając do Wielkiego Kanionu. Znów nie mogłam nacieszyć się drogą i widokami. Arizońskie drogi są opustoszałe i nic tam nie ma, ale to właśnie ta pustka tak bardzo mi sie podobała. Było to coś, czego nigdy wcześniej nie widziałam, tylko na filmach.

Wreszcie dotarliśmy na miejsce! Z parkingu samochodwego musieliśmy przejść kawałek, aby zobaczyć ten piękny widok. Zza drzew wyłaniał się kanion. Widok wydawał się być czymś nieprawdziwym, nierealnym. Wydawało mi się, że mam przed sobą wielką pocztówkę. Kiedy już stanęłam na brzegu skał, poczułam wzruszenie, które opisałam wyżej. Przepełniało mnie ogromne szczęście i wdzięczność, że tu jestem.    

   

Kilka ciekawostek:

 • Rejon kanionu był swego czasu domem dla Indian. Tworzyli oni budowle, które do dzisiaj można podziwiać, a nawet zwiedzać. Są one nieodłącznym elementem Wielkiego Kanionu, pamiątką po czasach, kiedy człowiek potrafił żyć zgodnie z otaczającą go naturą.
 • W wielkim kanionie nie ma szkieletów dinozaurów, ponieważ skały kanionu są starsze od najstarszych dinozaurów.
 •  W wielkim kanionie znajduje się szklany most stworzony dla turystów
 • Długość kanionu wynosi prawie tyle co długość Polski mierzona ze wschodu na zachód (a dokładnie jest to 466 km długości i w najszerszych miejscach 29 km
 • To prawdziwy przyrodniczy fenomen niemający swojego odpowiednika nigdzie indziej na Ziemi.      

Wielki Kanion to najpiękniejszy widok, jaki kiedykolwiek widziałam w swoim życiu. Nic nie przebiło go do tej pory i jestem pewna, że jeszcze długo nie zobaczę czegoś równie spektakularnego. Jest to miejsce, do którego powrócę jeszcze wiele razy nie tylko wspomnieniami, ale i fizycznie. Mimo iż już tam byłam, czuję taki wielki niedosyt, chęć zobaczenia tego jeszcze raz.

Jestem ogromnie wdzięczna, że miałam możliwość zobaczyć to arcydzieło natury. Stojąc na krawędzi kanionu, zdałam sobie sprawę, jaką siłę i potęgę ma natura.  Coś wspaniałego!  

[ sesja zdjęciowa obowiązkowa ]    

 

To była cudowna wyprawa i widoki, których nie zapomnę do końca życia. Nawet teraz patrząc na te zdjęcia mam gęsią skórkę!

Czy mieliście okazję odwiedzić Wielki Kanion lub planujecie taki wyjazd? Jaki inne cuda natury moglibyście polecić do odwiedzenia ?  


Zapraszam Was do polubienia mojego Fanpagea na Facebooku! Będzie mi ogromnie miło Was tam gościć i również dzięki temu zawsze będziecie wiedzieć o nowym poście na blogu!

22 thoughts on “Kalifornia-> Nevada-> Arizona-> wycieczka na WIELKI KANION

  1. To również jedno z moich marzeń! Mam nadzieję, że spełni się podobnie jak Twoje:) Widoki naprawdę zapierają dech, zarówno kanion jak i zapora. To cudowne, że udało Ci się spełnić Twoje największe marzenie i że tak bardzo się tym wzruszyłaś!:) Jeszcze wiele pięknych miejsc do zobaczenia przed Tobą, mam nadzieję, że będziesz nam pokazywać je na blogu:)

 1. Coś niesamowitego. Wprawdzie nigdy nie marzyłam o tym, aby zobaczyć Wielki Kanion, ale Twoje zdjęcia sprawiły, że zaczynam żałować. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

 2. Wspaniałe widoki i piękne miejsce, chciałabym je zobaczyć 🙂 Twoja relacja z Wielkiego Kanionu jeszcze bardziej motywuje do tego, żeby tam pojechać i zobaczyć to cudo natury. Pozdrawiam 🙂 Kasia Z.

 3. To naprawdę cudowne miejsce! Też kiedyś marzyłam o tym żeby je zobaczyć, ale hmmm… nie dostałam wizy… Cieszę się jednak, że mogę je poznać bliżej dzięki Twojej relacji. Super wpis!

 4. zajebista strona i ludzie ktorzy maja podobne marzenia miejmy nadziej ze wszyscy spelnimy choc to jedno zobaczyc Grand Canyon na zywo. Wielkie pozdrowionka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *