Jak wygląda dobrze napisane CV, a jak źle? Listopadowa promocja na konsultacje!

Najczęstsze wiadomości jakie otrzymuję od czytelników bloga to prośba o analizę ich CV. Zwykle te osoby proszą o spojrzenie na ich CV, dokonanie analizy i wskazanie błędów lub braków.

Bardzo często swoje CV wysyłają do mnie świeżo upieczeni absolwenci szukający swojej pierwszej pracy lub osoby pracujące już od kilku lat, ale chcące zmienić pracę na lepszą/inną.

Niestety 90% CV, które otrzymuje są błędnie napisane. Większość z tych CV nie spodobałoby się rekruterowi, ponieważ nie spełnia ono oczekiwań pracodawcy i co najważniejsze, nie jest odpowiednio napisane pod obecne trendy na rynku pracy – krótko mówiąc nie jest to SKUTECZNE CV.

Najczęstsze błędy, które zaobserwowałam to:

 • Wpisywanie daty urodzenia
 • Wpisywanie miejsca urodzenia
 • Wpisywanie, że język angielski (lub inny język) jest słaby
 • Nieprofesjonalne zdjęcie
 • Brak opisu stanowiska w sekcji DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
 • Brak profilu zawodowego – TO NAJWAŻNIEJSZA RZECZ W CV!  
 • Brak sekcji OSIAGNĘCIA (każdy ma coś, czym może się pochwalić!)
 • Brak tak zwanych ‘’słów kluczy’’

To tylko kilka ze wszystkich błędów, które pojawiają się w prawie każdym CV, które otrzymuje. W niektórych przypadkach jest ich dużo więcej. Napisałam już kilka wpisów na ten temat, aczkolwiek wydaje mi się, że problem nadal jest dość duży.

Zdecydowałam więc, że dziś pokaże Wam na przykładach, jak wygląda ŹLE napisane CV, a jak dobrze.

Tak wygląda mniej więcej 90% CV, które otrzymuje – Czyli ŹLE NAPISANE CV.  

Analizując od samej góry, od razu rzuca się w oczy duży napis CURRICULUM VITAE, który nie powininen w ogóle tam się znaleźć.

Sekcja Dane osobowe zawiera datę urodzenia oraz adres zamieszkania, który nie zawsze powinniśmy wpisywać. Na pewno nie wtedy, kiedy mieszkamy w Krakowie, a oferta pracy, na którą składamy swoje CV, jest w Warszawie.

Wykształcenie zawiera wszystkie istotne informacje, ale brakuje wypisanych przedmiotów jakie ta osoba (Magda) miała podczas studiów. Wypisujemy te, które są związane z pracą, na którą aplikujemy. Dlaczego? Aby pokazać pracodawcy, że mamy o czymś pojęcie, ponieważ mieliśmy coś podobnego już na studiach.

W Doświadczeniu Zawodowym brakuje opisu stanowisk, czyli jakie mieliśmy obowiązki na danym stanowisku. Poprzez te braki, pracodawca nie ma pojęcia co umiemy, a czego nie.

W Informacjach Dodatkowych wpisywanie znajomości języków obcych na poziomie A1 nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie znamy jakiegoś języka w przynajmniej stopniu komunikatywnym, nie ma sensu w ogóle tego wpisywać.

Dodatkowo w CV Magdaleny brakuje najważniejszej rzeczy, czyli PROFILU ZAWODOWEGO, który jest takim podsumowaniem naszej całej historii zawodowej. Jest to bardzo, bardzo ważna sekcja dla każdego rekrutera i pracodawacy.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat PROFILU ZAWODOWEGO

Co więcej, szablon, który zastosowała Magda to kiepski szablon biorąc pod uwagę obecne trendy. Niestety, taki szablon raczej odstrasza niż przyciąga wzrok rekrutera.

Mam nadzieję, że teraz zauważasz te błędy i braki w powyższym CV. Koniecznie spójrz na swoje CV i zmień to, co jest w nim błędne!

POPRAWNE CV

Poniżej przedstawiam Ci PRAWIDŁOWO napisane CV. Oczywiście wszystkie dane sa fałszywe i wiele rzeczy wyciętych. Jest to tylko pokazowe CV.

Jest to CV, które zawiera wszystkie powyższe informacje, których najczęściej w CV brakuje. Jest zgodny z trendami szablon i rozbudowany PROFIL ZAWODOWY.

W profilu są informacje takie jak: lata doświadczenia, znajomość języków, ukończone studia, odbyty ważny staż oraz czego kandydat poszukuje (jakiej pracy).

Z boku w sekcji ABOUT znajduje się króki opis kandydata – kilka słów, aby rekruter mógł nas lepiej poznać.

Dodatkowo, opis stanowisk jest obszerny, a w nich zawarte słowa klucze.

Czy widzicie różnice między tymi dwoma CV? Mam nadzieje, że dzisiejsze wskazówki okażą się być pomocne i łatwiej Wam teraz będzie napisać CV.

Oczywiście kwestii, które bierzemy pod uwagę piszac CV jest dużo więcej niż tylko te, które tu wymieniłam.

Aby napisać dobre CV, warto się do tego najpierw przygotować poprzez wyszukanie rzetelnych informacji jak wygląda dobrze napisane CV.

Inna opcją może być poproszenie o pomoc Doradcę Kariery. Wtedy macie gwarancje, że Wasze CV będzie na wysokim poziomie.

Niestety ta druga opcja jest wciąż mało popularna w Polsce. Młodzi ludzie rzadko odwiedzają doradcę kariery, kiedy szukają pracy, a szkoda, bo Doradca Kariery naprawdę może pomóc. 

Odkąd sama zajmuję się doradztwem kariery i pomagam innym osobom, nie zdarzyło mi się jeszcze, abym usłyszała, że taka konsultacja była dla kogoś zbędna lub klient nic z niej nie wyniósł.

Podczas takiej rozmowy (która jest zwykle przez Skype) bardzo często słyszę w głosie sowich klientów wiele takich ”AHA” momentów, w których zdają sobie sprawę, z czegoś, o czym wcześniej nie mieli pojęcia .

Tak też było kilka dni temu, podczas konsultacji z moją klientką Magdą. 

Magda napisała mi również opinie po konsultacjach, którą się z Wami podzielę, aby pokazać Wam, że naprawdę warto skorzystać z pomocy Doradcy Kariery.

”Kornelia przeprowadziła ze mną konsultacje w sprawie napisania poprawnego CV, które pomoże mi w znalezieniu pracy w zawodzie. Konsultacja była w formie rozmowy z wykorzystaniem aplikacji Skype. Podczas rozmowy Kornelia wytłumaczyła mi dokładnie, z uzasadnieniem każdego elementu, jak powinno wyglądać profesjonalne CV i jakie informację powinno zawierać. Podpowiedziała mi w jaki sposób rozpatrywane są aplikację i na co zwraca się uwagę. Podczas rozmowy dowiedziałam się wiele nowych rzeczy, które były dla mnie zaskoczeniem. Dla laika w tej dziedzinie konsultacje z doświadczoną osobą pomaga zrozumieć i rozjaśnić temat tworzenia profesjonalnego CV.Konsultacja przebiegła bardzo pomyślnie i na pewno pomoże mi w napisaniu i poprawieniu mojego dotychczasowego dokumentu. Polecam wszystkim konsultacje u Kornelii, która jest profesjonalistką w tej dziedzinie, a przy okazji bardzo miłą i przyjazną osobą. – Magda Rz.”

DLACZEGO TAK MAŁO OSÓB KORZYSTA Z USŁUG DORADCY KARIERY?

Najczęstszym powodem, dla którego młode osoby w Polsce nie korzystają z usług doradcy to kwestia finansowa. Godzinna konsultacja z doradcą kariery nie jestem tanią sprawą, to fakt, ale wierzcie mi na słowo, że informacje, które otrzymacie podczas rozmowy są naprawdę warte tych pieniędzy!
Gwarantuję, że dzięki temu nie popełnicie tak wielu błędów podczas szukania pracy, a co więcej szybciej tę pracę znajdziecie.

Jednym z powodów dla którego zostałam Doradcą Kariery jest właśnie fakt, że kilka lat temu, kiedy ja zaczynałam swoją ścieżkę zawodową, kompletnie nie miałam pojęcia od czego zacząć. Pisanie CV, czy rozmowa kwalifikacyjna, a do tego wiedza rynku pracy – to wszystko dla mnie było czarną magią! 

Wtedy też postanowiłam zainwestować w siebie i zgłosiłam się do Doradcy Kariery. Informacje, które otrzymałam podczas spotkania, wszystkie porady i wskazówki bardzo, ale to bardzo otworzyły mi oczy na cały proces szukania pracy. Byłam bardzo zadowolona, a z drugiej strony zszokowana jak mało wiem!

Pomyślałam sobie wtedy, że jak już to sama ”ogarnę” to i ja zostanę Doradcą Kariery i będę pomagać innym, młodym ludziom 🙂 

I oto jestem i przychodzę dziś do Ciebie z….

PROMOCJA!   

Aby pokazać Wam, że faktycznie warto skorzystać z takim usług i nie ma się czego bać, przygotowałam dla Was promocję!

Do końca miesiąca zainteresowane osoby zapraszam na KONSULTACJE ze mną w cenie

70 zł za godzinę.   

W tym czasie:  

 • Przeanalizujemy Twoje CV i list motywacyjny
 • Podopowiem Ci jak i gdzie szukać pracy
 • Sprawdzę, czy jesteś gotowy na rozmowę kwalifikacyjną (na przykład czy wiesz jak odpowiadać na często zadawane pytania przez rekruterów)
 • Znajdziemy powód, dlaczego wciąż nie możesz znaleźć pracy
 • Odpowiem na Twoje pytania, jeśli będziesz takie miał.

 Standardowa godzina konsultacji zaczyna się od 150 zł wzwyż.  

Do końca listopada cena będzie wynosić 70 zł! 

Musicie przyznać, że to naprawdę niewiele, w porównaniu do tego, ile możecie zyskać, kiedy znajdziecie wymarzona pracę! 🙂 Jestem pewna, że wspólnymi siłami damy radę!

Czekam na Wasze emaile na:

kornelia.wawrzynowicz@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *