Hello New York !

W jednym z wpisów wspominałam jak magiczny jest Nowy Jork. To miasto ma w sobie tyle energii jak żadne inne. Bez wątpienia nie znajdziemy takiego drugiego miejsca – oczywiście można porównywać Londyn do Nowego Jorku czy Nowy Jork do Londynu i znajdziemy kilka podobieństw, ale tego “czegoś” co ma Nowy Jork nie czułam w żadnym innym miejscu. Nie wyobrażam sobie, abym mogła na stałe mieszkać w Nowym Jorku – życie w nim jest dla mnie za szybkie, niemniej, uwielbiam tam wracać!

Za co lubię Nowy Jork?

 

  • Nowy Jork był pierwszym miejscem, w którym wylądowałam w USA. Do dziś pamiętam tę radości i łzy przeplatane strachem. Już na lotnisku można zauważyć, że jest się w Nowym Jorku. Wszystko jest takie szybkie, głośne, wielkie – zupełnie jak na Time Square. Pamiętam tę chwilę kiedy wylądowałam, odebrałam swoją walizkę i usiadłam na ławce. Wtedy zdałam sobie sprawę co zrobiłam i gdzie jestem. Mając 15 lat postanowiłam wyjechać do Stanów, 4 lata później spakowałam się w jedną walizkę i oto jestem. Dopiero na lotnisku dotarło do mnie, że spełniłam swoje marzenie i tego dnia zaczął sie nowy rozdział mojego życia. Z tego też powodu Nowy Jork zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu.
  • Kolejna rzecz, dzięki której uwielbiam to miasto to ludzie. Kalejdoskop różnych ludzi zewsząd! Uwielbiam tą multikulturowość tego miasta. Moja ulubione ”zajęcie” to tak zwane people watching. Uwielbiam obserwować ludzi -tak właśnie – obserwować. Może brzmieć to troszkę dziwnie, aczkolwiek naprawdę lubię oglądać ludzi, szczególnie z jakiejś miłej knajpki z wielkim oknem na nowojorskie ulice. Zastanawiam się dokąd oni idą, co myślą, w jakim mówią języku oraz przyglądam się ich ubiorowi (zdarzają się także Ci bez ubrania). W NY jest ich sporo, każdy jest inny i to jest niesamowite !
  • Nowy Jork ma wiele do zaoferowania nie tylko mieszkańcom, ale też turystom. Dla mnie to miasto możliwości, okazji, spełnienia marzeń. Nie ma biznesu, który w nim by się nie udał, nie ma człowieka, który nie znalazłby czegoś dla siebie. Tutaj jest wszystko i wszystko może się zdarzyć. Sądzę, że dlatego też to miasto jest tak fascynujące.
  • Turystów w Nowym Jorku nie brakuje o każdej porze roku. Bez wątpienia spowodowane jest to nie tylko magią tego miast, ale też niekończącymi się rzeczami do robienia, restauracjami do wypróbowania czy miejscami wartymi odwiedzenia. Tutaj nie można się nudzić i nie sądzę, że można mieć dość zwiedzania tego miasta. W tym miejsce możesz być kim chcesz, robić co chcesz, skosztować każdej kuchni świata, ubrać sie jakkolwiek chcesz. Mimo że to miasto to najbardziej zatłoczone miejsce w jakim byłam, mam wrażenie że tutaj naprawdę można czuć się wolnym.

W Nowym Jorku do tej pory byłam dwa razy – jesienią i zimą. Ciężko mi stwierdzić, kiedy to miasto wygląda piękniej. Jesienią uwielbiam Central Park pełen kolorowych liści, z kolei zimą dekoracje świąteczne są oszałamiające.

Następnym razem zdecydowanie chciałabym odwiedzić Nowy Jork wiosną lub latem i skupić się na troszkę mniej turystycznych miejscach, zwiedzić Brooklyn, wybrać się na Farmers Markets i pójść na nowojorskie brunche.

Poniżej chciałabym podzielić się z Wami kilkoma zdjęciami, które zrobiłam podczas moich pobytów w Nowym Jorku.

 

10 thoughts on “Hello New York !

  1. Napisałaś dokładnie to, co sobie myślę na słowa “Nowy Jork”. Wyobrażam sobie właśnie wolność i możliwości. Dlatego bardzo nie chcę Nowego Jorku “przelecieć”. Chcę tam pojechać co najmniej na kilka tygodni, by go posmakować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *