6 rzeczy, które warto zrobić przed końcem roku

Mamy grudzień, zostało parę tygodni do końca roku. Pamiętacie o swoich postanowieniach noworocznych ustalonych w styczniu? Pamiętacie o możliwościach, nowych celach do osiągnięcia, marzeniach, które chcieliście zrealizować oraz o podróżach, które chcieliście odbyć? Pamiętacie o tej ekscytacji, że nowy rok przed nami ? Mam nadzieję, że wielu z Was udało się osiagnąć zamierzone cele lub jesteście w trakcie. Mamy jeszcze kilka tygodni, aby zrobić ”coś” jeszcze, zanim zamkniemy ten rok. Dziś chciałabym Wam wspomnieć o bardzo prostych rzeczach, które możemy zrobić w tym miesiącu, a które na pewno poprawia nam humor i sprawia, że lepiej wejdziemy w nowy rok.

Poniżej przedstawiam Wam 6 czyności które możecie zrobić od zaraz. Realizacja tych punktów nie zajmuje zbyt dużo czasu i myślę, że każdy z nas znajdzie na to chwilę. Gwarantuję, że będzie warto!

 

Zrób porządek w skrzynce e-mailowej 

 

Zapewne większość z Was, tak jak i ja spędza, wiele godzin przed komputerem, zarówno w pracy, jak i w domu. Mój odwieczny problem to zaśmiecony pulpit, niesegregowane zdjęcia i oczywiście zaśmiecona skrzynka e-mailowa. Moja skrzynka po prostu jest przepełniona rzeczami, których nie potrzebuję. Ponad tysiąc nieodczytanych wiadomości! Brzmi znajomo? Większość to spam, którego nawet nie otworzyłam, ale też nie usunęłam. Tak do dziś sobie tam ‘’siedzi’’. Warto zrobić z tym porzadek.  Myślę, że uda Ci się wygospodarować troszkę czasu, aby posprzątać ten bałagan w Twojej skrzynce. Nie rozpoczynaj kolejnego roku ze stertą nieprzeczytanych wiadomości! Pozbądź się ich, a na pewno poczujesz się lżej.  Jeśli nie przeczytałeś ich przez ostatnich 6 miesięcy, na pewno ich nie potrzebujesz, prawda? Nie zapomnij również zrobić selekcji subskrybowanych stron/sklepów, których już nie oglądasz/nie używasz. W ten sposób unikniesz otrzymywania kolejnych zbędnych wiadomości w przyszłości.

 

Posprzątaj swój pulpit i uporządkuj zdjęcia

 

 Chyba każdy lubi mieć czysto na pulpicie, prawda? Dlatego już dziś poświęć 20 minut, aby usunąć rzeczy, których nie potrzebujesz, a resztę uporządkuj tak, aby wyglądało czysto i schludnie. Muszę Wam się przyznać, że często jak ktoś przy mnie otwiera swój komputer, to spoglądam jak wygląda jego pulpit. Mój często wygląda nienajlepiej i bardzo z tym walczę.

 

Odpowiedz na zalegle wiadomości   

 

Często zdarzało mi się również  nie odpisywać systematycznie na wiadomości od znajomych i przyjaciół, a po tygodniu tych wiadomości jest tyle, że jeszcze gorzej mi się do tego zabrać. Kolejną rzeczą, którą zrobiłam kilka dni temu było właśnie odpowiedzenie na wszystkie zaległe e-maile. Teraz zdecydowanie lepiej się czuję, ponieważ ciągnęło się to za mną tygodniami.

 

Napisz/zadzwoń do osób, z którymi nie rozmawiałeś od dawna 

  

Pewnie każdy z Was ma takich znajomych, na których Wam zależy, ale w ciągu tygodnia trudno znaleźć chwilę, żeby do nich zadzwonić lub napisać. Ja również mam takich kilka osób, czy w Stanach czy w Polsce, o których często myślę, ale rzadko z nimi rozmawiam. Bardzo mi z tym źle, dlatego w ten weekend postanowiłam poświęcić na to chwilę. Napisać krótkie wiadomości  i zapytałam po prostu, co u nich słychać. 

 

Wyślij kartę z podziękowaniem 

 

Już rok temu myślałam nad tym, aby stworzyć taką a’la kartę z podziękowaniami i wysłać do bliskich osób, którym jestem wdzięczna za okazaną pomoc. Myślę, że każdy z nas ma takie osoby, z którymi dzieli sie sukcesami i porażkami, smutkiem i radością. Niestety rzadko mówimy im, jak dużo dla nas znaczą i jak dobrze, że z nami są. Myślę, ze okres świateczny to dobry czas, żeby podziękować tym, którzy na to szczególnie zasłużyli.

A na koniec, włącz swoją ulubioną muzykę, usiądź z ciepłą herbatką i zrób podsumowanie swojego roku      

 

Zapisz 5 rzeczy, które zrobiłeś w tym roku, z których jesteś dumny. Wybierz jedną dla siebie najważniejszą. Następnie napisz 5 rzeczy, których nie udało Ci się jeszcze dokonać i również wybierz jedna, lecz tym razem taką, której żałujesz najbardziej. Dzięki temu możesz łatwo zobaczyć, na czym powinnaś skupić się w kolejnym roku albo… zacznij już dziś!

 

Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że moje rady okażą sie przydatne. Koniecznie dajcie znać, jakie Wy macie sposoby, aby kolejne tygodnie przed końcem roku wykorzystać produktywnie i owocnie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *