15 powodów, które przekonają Cię do tego, że masz naprawdę fajne życie (nawet jeśli teraz wydaje Ci się inaczej)

W ostatnich dniach naszła mnie pewna refleksja na temat życia, szczęścia, tego, co już mam i tego, co chcę jeszcze osiągnąć. Zatrzymałam się na chwilę i zdałam sobie sprawę, że zbyt rzadko doceniam to, co tak naprawdę mam, kim jestem jako człowiek i w jakim miejscu się znajduję. Spędzam mnóstwo czasu na rozmyślaniu, planowaniu oraz marzeniu o przyszłości, wizualizując sobie przyszłość zamiast czasem spojrzeć na to, co dzieje się aktualnie wokół mnie. Nie zrozumcie mnie źle, cudownie jest marzyć i planować, ale czasem zapominamy, aby po prostu cieszyć się teraźniejszością. Prawda?

No właśnie, znajdę sobie sprawę, że nie jestem w tym sama.

Mogłabym się nazwać szczęściarą, bo przecież mam fajne życie – spełniam się zawodowo, mam cudownych ludzi wokół siebie, na których zawsze mogę liczyć i cały czas się rozwijam. Takim szczęściarzem jest pewnie niejeden z Was, ale z jakiegoś powodu częściej nam się wydaje, że jesteśmy po prostu nieudacznikami, że do niczego się nie nadajemy.

Przygotowałam dzisiaj dla siebie oraz dla Was taką małą listę powodów, udowadniających tym samym, że naprawdę dobrze radzimy sobie w życiu, mimo iż czasem wydaje się nam zupełnie inaczej. Chcę Wam przypomnieć, że jeśli możecie podpisać się pod większością z poniższych punktów, to naprawdę możecie sobie pogratulować. Zatrzymaj się na chwilę i zastanów się czy aby nie mam trochę racji.

Masz pracę i Twoje rachunki są opłacone

Może nie jest to praca Twoich marzeń, może nie jest najlepiej płatna, ale hej masz pracę. Wiesz ile osób jej nie ma lub nie może jej znaleźć? Pamiętaj, że w każdej pracy uczysz się czegoś nowego i nigdy nie wiesz kiedy Ci się ta wiedza przyda. Doceń to.

Dbasz o swoje zdrowie i jesteś świadomy, jak szalenie jest ważne

Słuchaj, możesz pomyśleć, że to strasznie oklepane, ale nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i tak wiem, połowa ludzi tego nie rozumie, a zrozumie dopiero jak straci. Mam nadzieję, że Ty to rozumiesz i o siebie dbasz, bo jeśli ktoś by mnie dziś zapytał jakie byłoby moje marzenie, tylko jedno jedne w życiu do spełnienia, to jedyne o co bym poprosiła, to zdrowie, którego nie mam i wszystko co mam bym oddała, aby je mieć z powrotem. Mam nadzieję, ze Ty je masz i co najważniejsze doceniasz to ; )

Nigdy nie lekceważ swojego zdrowia, bo to największe bogactwo, jakie posiadasz. To podstawa każdej szansy na szczęście i sukces, jaki ma do zaoferowania życie, dlatego powinieneś traktować je jako priorytet, a nie bezwładnie podporządkowywać się konsumpcyjnemu stylowi życia. Dobra materialne są ulotne, nietrwałe, a zdrowie masz Tylko jedno i za żadne pieniądze go nie kupisz.

Masz dach nad głową  

I miejsce, które możesz nazwać domem. Nieważne czy małe czy duże, czy wynajmowane, czy własne. Jeśli twój dom jest Twoim schronieniem, do którego lubisz wracać i przede wszystkim są tam ludzie, których kochasz i z którymi uwielbiasz spędzać czas, to jesteś wielkim szczęściarzem!

Masz marzenia i cele

Zdajesz sobie z tego sprawę, że miejsce, w którym jesteś obecnie to nie koniec Twojej drogi i wiele wspaniałych rzeczy do osiągnięcia jeszcze przed Tobą. Masz swoje marzenia oraz cele, które sukcesywnie spełniasz i dzięki którym każdego dnia wyskakujesz z łóżka z uśmiechem.

Jesteś wdzięczny za to, co już masz

Nawet jeśli nie jesteś w 100% zadowolony ze swojego życia, potrafisz cieszyć się z tego, co obecnie masz. Bardzo często zapominamy doceniać to, co jest naszą codziennością. Przypomnij sobie, czy kilka lat temu też to wszystko miałeś?

Nie potrzebujesz pozwolenia od Twojego szefa, rodziny, przyjaciół, aby podjąć decyzję dobrą dla siebie

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno podążamy właściwą drogą, czy to co robimy jest właściwe, często zwracamy się do innych o ich aprobatę, aby poczuć się lepiej. Jeśli żyjesz w zgodzie z samym sobą i podejmujesz decyzje dobre dla siebie, nie potrzebujesz niczyjej zgody ani porady. Oczywiście nie ma nic w tym złego, aby przegadać jakaś rzecz z przyjaciółką lub udać się do eksperta w jakiejś dziedzinie. Ale jeżeli czeka nas podjęcie ważnych decyzji życiowych, to powinniśmy przede wszystkim zapytać samych siebie, co powinniśmy w danej sytuacji zrobić, jak się zachować i jakie rozwiązanie jest dla nas najkorzystniejsze, a nie sugerować się tym, co powiedzą inni. Ile ludzi, tyle opinii, więc powinieneś posłuchać przede wszystkim swojego wewnętrznego głosu i tego, co serce Ci podpowiada. Musisz sobie ufać, spełniać swoje marzenia, podejmować decyzje, które są dla Ciebie dobre, nie dla mamy, cioci, babci. Na koniec dnia to Ty musisz być szczęśliwy.

Możesz pozwolić sobie na przyjemności

Wizyty u fryzjera, fajna sukienka, wakacje, obiad w restauracji. Jeśli możesz sobie na takie przyjemności pozwolić to zdecydowanie znak, ze jesteś na dobrej drodze w życiu : )

Jesteś z siebie często dumny

Osiągnąłeś już parę w życiu rzeczy, mniejszych lub większych – to nie ma znaczenia, najważniejsze, abyś był z siebie dumny. Cokolwiek to jest, skończone studia, ciekawa praca, nauka języka obcego – przypomnij sobie jak ciężko na to pracowałeś i przybij sobie piątke !: )

Masz bliskich przyjaciół, którzy są jak rodzina

Ktokolwiek z Was ma prawdziwych przyjaciół, dobrze wie, jak takie relacje są ważne w życiu. Jeśli masz prawdziwego przyjaciela, na którego możesz zawsze liczyć, który nie odzywa się do ciebie tylko wtedy, kiedy coś chce i który znajdzie czas nawet jeśli go nie ma, jesteś naprawdę wielkim szczęściarzem!

Nie ma nic lepszego niż przyjaciel przy którym możesz być sobą, bez lęku przed jakimkolwiek osądem. Wiedz, że ważniejsze jest posiadanie nawet jednego prawdziwego przyjaciela niż kilkunastu fałszywych, który zarzekają się, że możesz na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy, a tak naprawdę przy pojawieniu się problemów magicznie się rozpływają. Rozejrzyj się i doceń osobę, która jest przy Tobie na dobre i złe.

Wiesz czego pragniesz w życiu, a co jest Ci zupełnie niepotrzebne

Doświadczyłeś już wystarczająco dużo. Życie nauczyło Cię już wiele, a dzięki temu wiesz czego od życia chcesz, a czego nie. Cokolwiek by to nie było, to, gdzie chcesz mieszkać, pracować lub nie pracować, jak żyć i z kim, jeśli wiesz co daje Ci szczęście, a co nie, to jesteś na dobrej drodze : )

Wiesz czym jest szczęście – Twoje szczęście

Wiesz co dla Ciebie znaczy szczęście, nie dla innych. Cokolwiek by to nie było, umiesz to bez problemu nazwać. Wprawdzie jest to bardzo ważne pytanie, na które wiele osób nie potrafi sobie odpowiedzieć i dlatego też podąża za tym, co inni nazywają szczęściem. Najczęściej nijak ma się to do tego, czym jest dla nich szczęście.

W Twoim życiu jest mniej dramatów niż było w przeszłości

 To szczególnie tyczy się kobiet. Pewnie każda to zna. Jeśli jest tego znacznie mniej niż w przeszłości, to oznacza że dorosłaś i interesuję Cię w życiu nieco więcej niż dramaty innych osób haha 😀 Nie zrozumcie mnie źle, plotki z przyjaciółką to nadal super sprawa : )

Stawiasz czoła problemom i nie poddajesz się

Jeśli miałeś ciężki okres w swoim życiu i przeszedłeś przez niego, pokonałeś przeciwności losu, to z pewnością jest to powód do dumy. Ja jestem z Ciebie dumna. Nigdy się nie poddawaj, walcz do końca i pamiętaj, co Cię nie zabije, to Cię wzmocni : )

Popełniasz błędy, ale bierzesz z nich lekcje

Każdy z nas popełnia błędy, Ty pewnie też. Ale jeśli nie popełniasz tych samych błędów 10 razy, a wyciągasz z nich lekcje, to wielki plus!

Jesteś świadomy tego, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie

To jest bardzo istotny punkt. Bardzo dużo osób w moim lub podobnym wieku zwala winę za ich niepowodzenia na wszystko co możliwe – rodziców, pracodawców, szkołę, rząd. Wszystkie swoje porażki tłumaczą winną innych, nigdy swoją. Niestety, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że to Ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie, nigdy nie ruszysz z miejsca i nigdy nie będziesz zadowolony.

Masz pasję

Jeśli jest coś co lubisz robić, co sprawia Ci dużo radości i nadaje życiu sens to możesz przybić sobie piątkę – wielu ludzi nadal tego nie odkryło. Pamiętaj, nie musi to być nic wielkiego, najważniejsze, aby dawało Ci dużo radości!


I jak, zgodzisz się ze mną, że masz całkiem fajne życie?

10 thoughts on “15 powodów, które przekonają Cię do tego, że masz naprawdę fajne życie (nawet jeśli teraz wydaje Ci się inaczej)

 1. Ciężki post, każdy punkt ma tylko kilka zdań, ale trzeba do niego tyle rzeczy przemyśleć samemu, że nie wiem czy doby starczy.
  Nie wiem jak Ty to robisz, że potrafisz coś takiego sformułować, wypunktować i napisać.

 2. Bardzo dojrzały, fajny wpis, gratulacje!
  Ja na szczęście każdy punkt mogę sobie “zaliczyć”, ale u mnie to kwestia wieku i doświadczenia. Pięknie Kornelio, tak trzymać 🙂 Taki check list przyda się każdej „miss twenty something”, po to żeby określić co w życiu istotne i tym się kierować. I wracać do listy od czasu do czasu, w momentach niepewności. Błędy i potknięcia też są potrzebne, bez nich tracimy dystans, a ten jest niezbędny aby utrzymać dobry kurs.
  Pozdrawiam I czekam na e-booka!

 3. Mega temat <3 U mnie w "notatniku" jest mały zalążek posta o czymś podobnym, choć trochę w innym wydaniu. Ale ostatnio coraz cześciej myślę, jak bardzo mało doceniamy naszą codzienność, tez zwykłe-niezwykłe chwile, jak mało wdzięczni jesteśmy za te wszystkie piękne rzeczy, które nas w życiu spotkały. Czytam właśnie książkę o Ani Przybylskiej i z każdą kolejną kartką mam wiele refleksji..

  1. Kasiu, to ja czekam na Twoj wpis w takim razie! Fajnie bedzie spojrzec na takie przemyslenia z perspektywny innej osoby! <3 Dzisiaj zauwazylam Twoj nowy post o pieczeniu chleba i czytanie jego sprawilo mi duuzo przyjemnosci bo zdecydowanie tak samo podchodze do pieczenia wlasnego chlebka jak Ty! 🙂 Pozdrawiam cieplutko!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *